Dany


Zdravím.
Zrejme ste otvorili túto kolónku, aby ste zistili, kto som, aj keď naozaj nerozumiem, prečo vás to zaujíma, poviem vám to.

Kto som
Som študentka, pochádzam z Košíc, a keďže sa mi nebude chcieť tento článok opravovať každý rok, vek tu nepíšem (to vám len ukazuje časť mojej osobnosti - LENIVEC). Ak vás zaujíma viac, tak vám odporúčam čítať moju rubriku Denník alebo si prečítajte článok Som to ja?.

Prečo blogujem
Začala som ešte na základnej škole, keď som objavila Upírsku akadémiu a Školu noci, ktoré ma inšpirovali k tomu, aby som písala aj ja niečo svoje. A tak vznikla Mocou uväznená, ktorú nájdete na starom blogu. Práve kvôli tomu, že som to chcela niekam uverejňovať, tak mi napadlo založiť si blog, no vtedy mi nejaká knižná blogosféra nič nehovorila.
Postupne som čítala kopy a kopy kníh, až kým som nemala hlavu plnú myšlienok, ktoré som jednoducho musela niekam položiť, a tak sa z blogu stal aj môj denník pocitov o knihách, ktoré som prečítala. Začala som písať recenzie. Fakt si tie staré nečítajte, lebo vám budú krvácať oči.
Trvalo mi dlho, kým som si uvedomila, že to s mojou dómenou nemá zmysel a chcem sa blogu venovať viac, a tak som ho presunula na blogspot, ktorý bol pre mňa ako fyzika. Ničomu som nerozumela, ale postupne sa naučila. Oslovila som iPark a Bux, s ktorými som začala spolupracovať a na konci roka sa mi dokonca pošťastilo so Slovartom, ktorý práve robil nábor.
Odvtedy prešli už tri roky a ja som stále tu, otravujem vám životy svojimi myšlienkami a kecami, ďalej blogujem, hoc pomenej, recenzujem (oveľa lepšie) a dokonca ďalej píšem, teraz však už nie pre to, aby som to uverejňovala na blog.

Píšem
Vždy som písala a vždy zrejme budem, teda kým ma to neprestane samozrejme baviť, čo dúfam, že sa nestane.
Mojím prvým počinom bola Mocou uväznená, príbeh o upíroch, ktorý, keď sa nad tým teraz zamyslím, mal fakt riadne medzery, ale stále sa mi to zdá byť dobrý nápad, ktorý, kto vie, možno raz, keď budem uznávaná autorka vydám. Mocou uväznená mala dva diely a začala som písať tretí, keď som sa vrhla na nový príbeh, ktorého meno si už ani nepamätám, ale keď mám byť úprimná, vtedy mi tie názvy len tak vyletovali z hlavy a teraz? Neviem prísť na žiaden. Nakoniec som nedokončila ani tretí diel MU ani to nové, čo som písala a po dlhej pauze som sa vrhla na dystópiu Skaza Zeme. V tej raz budem chcieť pokračovať, ale jej písanie mi trvalo tak dlho, že som sa do príbehu už nevedela vžiť a nakoniec som roku 2016 začala písať novú knihu. Tú som vymýšľala takmer celé leto a na jeseň som ju konečne začala písať. Niekedy na začiatku tohto roku (2017) som ju dopísala a nasledujú opravy (sledujte rubriku Zápisky autora). Naozaj dúfam, že sa mi túto knihu podarí vydať, pretože mám v hlave príliš veľa nápadov na to, aby sa nikdy nedostali von.
UPDATE: Knihu prevzalo CooBoo a začiatkom roku 2020 by mala byť vydaná! Mám dokonca aj obálku a anotáciu!

Fakulta: Slizolin
Obľúbená Disney princezná: Mulan
Obľúbený Priateľ: Chandler
Obľúbený film: to je ako vybrať si obľúbenú knihu. Krstný otec? Odviate vetrom? Séria Milénium? Neviem.
Obľúbená kniha: Taká s písmenkami, vetami, stranami... Zhodnime sa na HP, nebudem tu vymýšľať
Obľúbené jedlo: Gyros
Obľúbená farba: Čierna (rada ladím so svojou dušou), ale môže byť aj sivá
Sen: Vydať knihu a cestovať po svete
Talent: Spať pol dňa; smrdieť, byť v pyžame a nevyliezť z bytu aj niekoľko dní

Zaujíma vás niečo viac? Píšte mi kde len chcete, všade tu sú sociálne siete, nehanbite sa, čakám na správy... stále čakám... okej... tak nič...Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Ocenenie

Ocenenie

Zobrazenia stránky

Archív

Translate© Dany 2011-2020

Kde nakupovať